foto1
foto1
foto1
foto1
foto1
Technikum
Technik logistyk (SPECJALNOść WOJSKOWA)
Technik logistyk - KLASA SPORTOWA
Technik fotografii i multimediow
Technik żywienia i usług gastronomicznych
(DIETETYKA)
Branżowa Szkoła I stopnia
Kucharz
Klasa wielozawodowa
(sprzedawca, cukiernik, piekarz, wedliniarz i inne)

Zespół Szkół Ponadpodstawowych

w RydułtowachGastronomia

Zapraszamy na stronę klas gastronomicznych

Czytaj więcej

Fotografia

Zapraszamy na stronę fototechników

Czytaj więcej

Handel

Zapraszamy na stronę handlowców, ekonomistów i sprzedawców

Czytaj więcej

Logistyka

Zapraszamy na stronę logistyków

Czytaj więcej

10 kwietnia 2018 w Naszej szkole odbyła się po raz pierwszy Akcja Rejestracji Dawców Szpiku. Akcja odbyła się dzięki niedawno nawiązanej współpracy szkoły z Fundacją DKMS.
W działania chętnie zaangażowały się uczennice z klasy II Tb – Luiza Chawełka, Aleksandra Paulus, Julia Rekucka oraz Katarzyna Krzykała. Wolontariuszki pomogły rozwiesić ulotki i plakaty oraz kolorowe balony i chorągiewki po całej szkole. Na akcję specjalnie została przygotowana sala lekcyjna na drugim piętrze, naprzeciwko gabinetu pielęgniarki. W akcji pomogła nam również Pani higienistka Izabela Buda, która pobierała wymazy Z jamy ustnej.
Akcja rozpoczęła się o godzinie 10.00 i trwała 3 godziny. Podczas akcji zgłosiło się 12 chętnych osób z naszej szkoły aby zarejestrować się jako dawca szpiku. Wolontariuszki pomagały im w wypełnieniu niezbędnych dokumentów, przeprowadzały procedurę rekrutacyjną i kierowały na pobranie wymazu z ust do Pani higienistki. Po zakończonej akcji wolontariuszki pod czujnym okiem opiekunki akcji Pani Hanny Mrozek spakowały wszystkie próbki i dokumentację tak aby paczka jak najszybciej mogła trafić do bazy Fundacji DKMS.
Mamy nadzieję i postaramy się aby takie akcje stały się w Naszej szkole cyklicznym wydarzeniem podobnie jak akcje krwiodawstwa. Zachęcamy wszystkich do zapoznania się z informacjami dotyczącymi oddawania szpiku, które są umieszczone na gazetce szkolnej oraz na stronach Fundacji DKMS.

Copyright © 2019 Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych nr 2 w Rydułtowach. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Joomla! jest wolnym oprogramowaniem wydanym na warunkach GNU Powszechnej Licencji Publicznej.

2019 Copyright Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych nr 2 w Rydułtowach Rights Reserved