foto1
foto1
foto1
foto1
foto1
Technikum
Technik logistyk (SPECJALNOść WOJSKOWA)
Technik logistyk - KLASA SPORTOWA
Technik fotografii i multimediow
Technik żywienia i usług gastronomicznych
(DIETETYKA)
Branżowa Szkoła I stopnia
Kucharz
Klasa wielozawodowa
(sprzedawca, cukiernik, piekarz, wedliniarz i inne)

Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych nr 2

w RydułtowachGastronomia

Zapraszamy na stronę klas gastronomicznych

Czytaj więcej

Fotografia

Zapraszamy na stronę fototechników

Czytaj więcej

Handel

Zapraszamy na stronę handlowców, ekonomistów i sprzedawców

Czytaj więcej

Logistyka

Zapraszamy na stronę logistyków

Czytaj więcej

3 grudnia uczniowie klas drugich, trzecich i czwartych  kształcących się w zawodzie technik żywienia i usług gastronomicznych po raz kolejny odwiedzili Wydział Technologii Żywności Uniwersytetu Rolniczego im. Hugona Kołłątaja w Krakowie. Tym razem powitał nas w Katedrze Przetwórstwa Produktów Zwierzęcych Pan dr Piotr Kulawik, który przeprowadził bardzo interesujące zajęcia warsztatowe z dziedziny sushi. Uczniowie poznali rodzaj ryżu najlepszego do sushi, jego cechy, sposób obróbki, dodatki, zarówno klasyczne (papryka czerwona, ogórek zielony, pieczone sardynki, łosoś świeży, nori – prasowane algi morskie), jak i bardziej egzotyczne, tj. marynowana rzodkiew japońska, marynowana tykwa, gari, czyli marynowany imbir, wakame (suszone wodorosty) oraz poszczególne etapy sporządzania sushi. Następnie wykorzystując w.w. surowce pod okiem wyjątkowego specjalisty, który swoją wiedzę oraz umiejętności z tej dziedziny zdobywał i doskonalił w Norwegii, uczniowie samodzielnie sporządzali sushi. Na koniec nastąpił najprzyjemniejszy moment  - degustacja. Po zajęciach na uczelni udaliśmy się tradycyjnie na Rynek Krakowski, gdzie w bajecznej świątecznej atmosferze spacerowaliśmy , robiliśmy wspólne zdjęcia oraz zakupy na jarmarku. Dzięki takim wyjazdom na uczelnię wyższą nasi uczniowie zdobywają wiedzę, doskonalą umiejętności zawodowe, a sam proces kształcenia w naszej szkole staje się na pewno bardziej atrakcyjny. Czekamy już dziś na kolejny wyjazd i nowe doświadczenia. Dziękuję wszystkim za udział, miłą atmosferę, zaangażowanie podczas zajęć oraz godne reprezentowanie naszej szkoły.
Iwona Wrożyna

Copyright © 2019 Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych nr 2 w Rydułtowach. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Joomla! jest wolnym oprogramowaniem wydanym na warunkach GNU Powszechnej Licencji Publicznej.

2019 Copyright Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych nr 2 w Rydułtowach Rights Reserved