foto1
foto1
foto1
foto1
foto1
Technikum
Technik logistyk (SPECJALNOść WOJSKOWA)
Technik logistyk - KLASA SPORTOWA
Technik fotografii i multimediow
Technik żywienia i usług gastronomicznych
(DIETETYKA)
Branżowa Szkoła I stopnia
Kucharz
Klasa wielozawodowa
(sprzedawca, cukiernik, piekarz, wedliniarz i inne)

Zespół Szkół Ponadpodstawowych

w RydułtowachGastronomia

Zapraszamy na stronę klas gastronomicznych

Czytaj więcej

Fotografia

Zapraszamy na stronę fototechników

Czytaj więcej

Handel

Zapraszamy na stronę handlowców, ekonomistów i sprzedawców

Czytaj więcej

Logistyka

Zapraszamy na stronę logistyków

Czytaj więcej

Konkurs „Batonik superfood dla zdrowia sportowca” – skierowany jest do uczniów Zespołu Szkół Ponadpodstawowych oraz uczniów klas siódmych i ósmych szkół podstawowych w Rydułtowach.

Celami przeprowadzenia konkursu są przede wszystkim promocja zdrowia wśród uczestników - uczniów szkół podstawowych oraz uczniów Zespołu Szkół Ponadpodstawowych w Rydułtowach, zwrócenie uwagi na to, jaki ma wpływ zdrowe odżywianie na sprawność fizyczną i psychiczną organizmu oraz rozbudzenie inicjatywy i pomysłowości uczniów.

Konkurencja konkursowa odbędzie się 17 października w pracowni gastronomicznej i będzie polegać na przygotowaniu batonika przez wyłonione w eliminacjach wstępnych dwuosobowe drużyny. Na wykonanie batonika uczniowie będą mieli 60 minut.
Każda z drużyn będzie prezentowała wartości odżywcze, właściwości i działanie wykonanej przez siebie zdrowej przekąski (5 minut).
Przewodniczącym jury będzie dietetyk sportowy, który wygłosi też prelekcję dla uczestników i uczniów ZSP na temat żywienia sportowców.

Zgłoszenia drużyn z ZSP w Rydułtowach – u kierownika szkolenia praktycznego, Małgorzaty Warzecha-Staniczek do dnia 30 września, a drużyn ze szkół podstawowych do 9 października.

Eliminacje wstępne dla uczniów ZSP w Rydułtowach odbędą się dnia 2 października. Będą wymagać wykazania się wiedzą teoretyczną z zakresu zasad zdrowego żywienia, zasad odżywiania sportowców oraz przedstawienia pomysłu na „batonik superfood dla zdrowia sportowca”.

Szczegóły konkursu - w regulaminie.

Plakat promujący inicjatywę jest dziełem laureatki konkursu dla fototechników z klasy 3Tb na profesjonalną grafikę reklamową. Pierwsze miejsce zajęła Karolina Otworowska. Prezentujemy również doskonałe prace zdobywczyń drugiego i trzeciego miejsca: Karoliny Swobody (II miejsce) oraz Emilii Bugli i Wiktorii Kocur (równorzędne III miejsce).

Karolina Swoboda

Emilia Bugla

Wiktoria Kocur

 

 

 

 

 

 

 

Copyright © 2019 Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych nr 2 w Rydułtowach. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Joomla! jest wolnym oprogramowaniem wydanym na warunkach GNU Powszechnej Licencji Publicznej.

2019 Copyright Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych nr 2 w Rydułtowach Rights Reserved