foto1
foto1
foto1
foto1
foto1
Technikum
Technik logistyk (SPECJALNOść WOJSKOWA)
Technik logistyk - KLASA SPORTOWA
Technik fotografii i multimediow
Technik żywienia i usług gastronomicznych
(DIETETYKA)
Branżowa Szkoła I stopnia
Kucharz
Klasa wielozawodowa
(sprzedawca, cukiernik, piekarz, wedliniarz i inne)

Zespół Szkół Ponadpodstawowych

w RydułtowachGastronomia

Zapraszamy na stronę klas gastronomicznych

Czytaj więcej

Fotografia

Zapraszamy na stronę fototechników

Czytaj więcej

Handel

Zapraszamy na stronę handlowców, ekonomistów i sprzedawców

Czytaj więcej

Logistyka

Zapraszamy na stronę logistyków

Czytaj więcej
kangur matematyczny15 marca 2012r. o godzinie 9.00 w naszej szkole odbył się po raz pierwszy konkurs „KANGUR MATEMATYCZNY”. W konkursie wzięły udział uczennice klasy ITa: Marzena Woźniczka, Paulina Niewrzoł i Marlena Ryszewska, przygotowane przez panią Aleksandrę Wieczorek oraz uczniowie klasy ITb: Klaudia Jencz i Marcin Piela przygotowani przez panią Gabrielę Mazurek–Piejak. Uczniowie przez 75 minut rozwiązywali 30 zadań testowych o różnym stopniu trudności.
Międzynarodowy Konkurs Matematyczny KANGUR jest obecnie najbardziej znaną imprezą matematyczną na świecie. Od paru lat startuje w nim rocznie ok. 3 mln. uczniów, z tego w Polsce około 400 tys. Pytania konkursowe wybierane są przez reprezentantów 37 krajów Europy, Ameryki i Azji. Według organizatorów, główną umiejętnością badaną przez Kangura jest logiczne myślenie, a nie tylko czysta wiedza i znajomość wzorów. Konkurs na terenie naszej szkoły został zorganizowany przez panią Aleksandrę Wieczorek. Serdeczne podziękowania dla pani Gabrieli Mazurek-Piejak za pomoc w przeprowadzeniu konkursu.

Zapraszamy do treningu :)
Zad.1 Wczoraj na lekcji matematyki nauczyciel powiedział, że jest to dzień jego urodzin i że iloczyn liczby lat, jakie ukończył i liczby lat, jakie ma jego ojciec, jest równy 2010. W którym roku urodził się nauczyciel?
A) 1943     B) 1953     C) 1980     D) 1981     E) 1995

Zad.2 W ciemnej piwnicy jest 20 słoików. Wśród nich jest 8 z dżemem truskawkowym, 7 z dżemem malinowym i 5 z dżemem żurawinowym. Ile co najwyżej słoików można zabrać (po ciemku), aby być pewnym, że w piwnicy pozostaną przynajmniej 4 słoiki jednego rodzaju dżemu i przynajmniej 3 słoiki innego rodzaju dżemu?
A) 5         B) 6         C) 7         D) 8         E) 9

Zadania konkursowe na stronie:
http://www.kangur-mat.pl/zadania.php
A. Wieczorek
Copyright © 2019 Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych nr 2 w Rydułtowach. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Joomla! jest wolnym oprogramowaniem wydanym na warunkach GNU Powszechnej Licencji Publicznej.

2019 Copyright Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych nr 2 w Rydułtowach Rights Reserved