foto1
foto1
foto1
foto1
foto1
Technikum
Technik logistyk (SPECJALNOŚĆ WOJSKOWA)
Technik fotografii i multimediow
Technik żywienia i usług gastronomicznych
(DIETETYKA)
Branżowa Szkoła I stopnia
Klasa wielozawodowa
(kucharz, sprzedawca, cukiernik, piekarz, przetwórca mięsa i inne)

Zespół Szkół Ponadpodstawowych

w RydułtowachGastronomia

Zapraszamy na stronę klas gastronomicznych

Czytaj więcej

Fotografia

Zapraszamy na stronę fototechników

Czytaj więcej

Logistyka

Zapraszamy na stronę logistyków

Czytaj więcej

Szkoła branżowa

Zapraszamy na stronę uczniów klas branżowych

Czytaj więcej
kangur matematyczny15 marca 2012r. o godzinie 9.00 w naszej szkole odbył się po raz pierwszy konkurs „KANGUR MATEMATYCZNY”. W konkursie wzięły udział uczennice klasy ITa: Marzena Woźniczka, Paulina Niewrzoł i Marlena Ryszewska, przygotowane przez panią Aleksandrę Wieczorek oraz uczniowie klasy ITb: Klaudia Jencz i Marcin Piela przygotowani przez panią Gabrielę Mazurek–Piejak. Uczniowie przez 75 minut rozwiązywali 30 zadań testowych o różnym stopniu trudności.
Międzynarodowy Konkurs Matematyczny KANGUR jest obecnie najbardziej znaną imprezą matematyczną na świecie. Od paru lat startuje w nim rocznie ok. 3 mln. uczniów, z tego w Polsce około 400 tys. Pytania konkursowe wybierane są przez reprezentantów 37 krajów Europy, Ameryki i Azji. Według organizatorów, główną umiejętnością badaną przez Kangura jest logiczne myślenie, a nie tylko czysta wiedza i znajomość wzorów. Konkurs na terenie naszej szkoły został zorganizowany przez panią Aleksandrę Wieczorek. Serdeczne podziękowania dla pani Gabrieli Mazurek-Piejak za pomoc w przeprowadzeniu konkursu.

Zapraszamy do treningu :)
Zad.1 Wczoraj na lekcji matematyki nauczyciel powiedział, że jest to dzień jego urodzin i że iloczyn liczby lat, jakie ukończył i liczby lat, jakie ma jego ojciec, jest równy 2010. W którym roku urodził się nauczyciel?
A) 1943     B) 1953     C) 1980     D) 1981     E) 1995

Zad.2 W ciemnej piwnicy jest 20 słoików. Wśród nich jest 8 z dżemem truskawkowym, 7 z dżemem malinowym i 5 z dżemem żurawinowym. Ile co najwyżej słoików można zabrać (po ciemku), aby być pewnym, że w piwnicy pozostaną przynajmniej 4 słoiki jednego rodzaju dżemu i przynajmniej 3 słoiki innego rodzaju dżemu?
A) 5         B) 6         C) 7         D) 8         E) 9

Zadania konkursowe na stronie:
http://www.kangur-mat.pl/zadania.php
A. Wieczorek
Copyright © 2020 Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych nr 2 w Rydułtowach. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Joomla! jest wolnym oprogramowaniem wydanym na warunkach GNU Powszechnej Licencji Publicznej.

2020 Copyright Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych nr 2 w Rydułtowach Rights Reserved