foto1
foto1
foto1
foto1
foto1
Technikum
Technik logistyk (SPECJALNOŚĆ WOJSKOWA)
Technik fotografii i multimediow
Technik żywienia i usług gastronomicznych
(DIETETYKA)
Branżowa Szkoła I stopnia
Klasa wielozawodowa
(kucharz, sprzedawca, cukiernik, piekarz, przetwórca mięsa i inne)

Zespół Szkół Ponadpodstawowych

w RydułtowachGastronomia

Zapraszamy na stronę klas gastronomicznych

Czytaj więcej

Fotografia

Zapraszamy na stronę fototechników

Czytaj więcej

Logistyka

Zapraszamy na stronę logistyków

Czytaj więcej

Szkoła branżowa

Zapraszamy na stronę uczniów klas branżowych

Czytaj więcej

W dniu 23 marca 2012 roku dwudziestu uczniów naszej szkoły  z klas I – III Technikum kształcących się w zawodach technik żywienia i gospodarstwa domowego oraz technik organizacji usług gastronomicznych wraz z opiekunami: dyrektorem szkoły p. Jackiem Steblem oraz nauczycielami przedmiotów zawodowych – p. Alicją Pawliczek i p. Iwoną Wrożyna uczestniczyło w wycieczce edukacyjnej na Wydział Technologii Żywności Uniwersytetu Rolniczego im. Hugona Kołłątaja w Krakowie. Celem naszego wyjazdu było nawiązanie współpracy między naszą szkołą a uczelnią. Młodzież miała również okazję zapoznać się z WTŻ, z ofertą edukacyjną by w przyszłości ewentualnie kontynuować naukę na wybranym przez siebie kierunku tego wydziału.

 

Na uczelni powitała nas p. prof. dr hab. inż. Teresa Leszczyńska  - Prodziekan Wydziału ds. Nauczania, która powiedziała kilka słów o historii wydziału, zapoznała uczniów z kierunkami kształcenia oraz możliwościami zatrudnienia po ich ukończeniu. Opowiedziała też o charakterze studiów, o realizowanych projektach oraz o możliwości realizacji części studiów za granicą. Następnie młodzież podzielona na dwie grupy została oprowadzona  po laboratoriach fizykochemicznych i laboratorium sensorycznym Katedry Analizy i Oceny Jakości Żywności oraz po laboratoriach dydaktycznych Katedry Żywienia Człowieka i Katedry Technologii Gastronomicznej i Konsumpcji. Zwiedziliśmy też Małopolskie Centrum Monitoringu Żywności powołane w strukturze ostatniej z wymienionych katedr. Pracownicy naukowi starali się w sposób przystępny dla młodzieży a jednocześnie bardzo interesujący przybliżyć jej charakter zajęć ze studentami oraz pracę wielu specjalistycznych urządzeń. Młodzież była bardzo zainteresowana, chętna do dyskusji czy też obsługi mniej skomplikowanego sprzętu. Uczniowie naszej szkoły zostali też zaproszeni przez p. Dziekan Wydziału prof. dr hab. Teresę Fortunę na wykład ze studentami. Przez krótką chwilę siedząc w sali wykładowej mogli poczuć się prawdziwymi studentami. Mogliśmy też obejrzeć bogatą w zbiory bibliotekę wydziałową i czytelnię.

Dyrektor naszej szkoły p. Jacek Stebel wraz z p. prof. dr hab. Teresą Fortuną oraz z p. prof. dr hab. inż. Teresą Leszczyńską omówili warunki współpracy między WTŻ UR w Krakowie i ZSP Nr 2 w Rydułtowach oraz na jakich płaszczyznach będzie ona przebiegała. Umowa o współpracy będzie podpisana w najbliższym czasie.

Po wizycie na uczelni udaliśmy się do centrum Krakowa. Dzięki pięknej słonecznej pogodzie mogliśmy się delektować spacerem po krakowskim rynku, zrobić pamiątkowe zdjęcia czy też zakupić pamiątki. Mieliśmy też okazję obejrzeć niecodzienną uroczystość, która odbywała się na Rynku Głównym – uroczyste pożegnanie żołnierzy wyjeżdżających w ramach XI zmiany Polskiego Kontyngentu Wojskowego w Afganistanie.

Młodzież wróciła zadowolona. Przed naszą szkołą otworzyła się perspektywa współpracy z uczelnią wyższą, dzięki której będziemy mogli uatrakcyjnić proces kształcenia, a przede wszystkim podnieść jego jakość.

 Iwona Wrożyna

Copyright © 2020 Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych nr 2 w Rydułtowach. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Joomla! jest wolnym oprogramowaniem wydanym na warunkach GNU Powszechnej Licencji Publicznej.

2020 Copyright Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych nr 2 w Rydułtowach Rights Reserved