foto1
foto1
foto1
foto1
foto1
Technikum
Technik logistyk (SPECJALNOść WOJSKOWA)
Technik logistyk - KLASA SPORTOWA
Technik fotografii i multimediow
Technik żywienia i usług gastronomicznych
(DIETETYKA)
Branżowa Szkoła I stopnia
Kucharz
Klasa wielozawodowa
(sprzedawca, cukiernik, piekarz, wedliniarz i inne)

Zespół Szkół Ponadpodstawowych

w RydułtowachGastronomia

Zapraszamy na stronę klas gastronomicznych

Czytaj więcej

Fotografia

Zapraszamy na stronę fototechników

Czytaj więcej

Handel

Zapraszamy na stronę handlowców, ekonomistów i sprzedawców

Czytaj więcej

Logistyka

Zapraszamy na stronę logistyków

Czytaj więcej

11 października 2012 r. odbył się w Zespole Szkół Ekonomicznych w Wodzisławiu Śląskim konkurs "Nordyckie Kulinaria". Impreza ta jest poświęcona popularyzacji kultury, sztuki, tradycji, nauki i gospodarki państw skandynawskich.
Brały w nim udział uczennice naszej szkoły: Angelika Paulus, Magdalena Nowakowska, Patrycja Kopycka i Michalina Mielimonka.
Angelika i Magdalena  przygotowały potrawy fińskie takie jak: Karjalanpiirakat - pikantne, otwarte piergi z mąki pszenno-żytniej z łososiem, Ahvenanmaan pannukakku - ciastko z semoliny z musem jagodowym i polędwicę z jelenia z grzybami i glazurowanymi warzywami z sosem jagodowo-ziołowym w towarzystwie zapiekanki ziemniaczanej. 


Patrycja i Michalina miały za zadanie nakryć stół w klimacie fińskim i serwować dania w odpowiedniej kolejności.
Wszystkie dziewczyny wypadły wspaniale zajmując VI miejsce.
Angelika i Magdalena przygotowywały się do konkursu w restauracji " Taaka ryba" w Suminie gdzie odbywają praktykę pod fachowym okiem szefa kuchni pana Maćka Mrozka. Właściciel restauracji pan Dawid Koczy bardzo chętnie współpracuje ze szkołą. W przygotowaniach uczennic do konkursu brały również udział panie: Alicja Pawliczek, Elżbieta Kałużny, Małgorzata Kochanowicz, Joanna Skowronek- Twardzik

Alicja Pawliczek

Copyright © 2019 Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych nr 2 w Rydułtowach. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Joomla! jest wolnym oprogramowaniem wydanym na warunkach GNU Powszechnej Licencji Publicznej.

2019 Copyright Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych nr 2 w Rydułtowach Rights Reserved