foto1
foto1
foto1
foto1
foto1
Technikum
Technik logistyk (SPECJALNOŚĆ WOJSKOWA)
Technik fotografii i multimediow
Technik żywienia i usług gastronomicznych
(DIETETYKA)
Branżowa Szkoła I stopnia
Klasa wielozawodowa
(kucharz, sprzedawca, cukiernik, piekarz, przetwórca mięsa i inne)

Zespół Szkół Ponadpodstawowych

w Rydułtowach

Dziewczyny w dwuosobowych zespołach wykonały po dwie potrawy  w trzech powtórzeniach a ocena wyglądu, smaku, pomysłowości należała do trzyosobowego jury złożonego z szefów kuchni rybnickich i rydułtowskich restauracji. Potrawy na bazie mięsa, kapusty, ziemniaków, oscypków okazały się być we wszystkich drużynach bardzo pomysłowe, szkoda tylko że przygotowany przez drużynę z Gliwic deser był jedyną propozycją na słodko. Uczennice II Tb wykonały kwaśnicę, zupę mięsną pod nazwą Sondra, pstrąga po góralsku (z oscypkami i grzybami) oraz placki smażone na bazie kapusty. Dziękujemy uczennicom za ogromną chęć reprezentowania szkoły oraz nauczycielom za przygotowanie do konkursu.
Małgorzata Janecka
{gallery}konkurs_zseu_rybnik{/gallery}
Copyright © 2020 Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych nr 2 w Rydułtowach. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Joomla! jest wolnym oprogramowaniem wydanym na warunkach GNU Powszechnej Licencji Publicznej.