foto1
foto1
foto1
foto1
foto1
Technikum
Technik logistyk (SPECJALNOść WOJSKOWA)
Technik logistyk - KLASA SPORTOWA
Technik fotografii i multimediow
Technik żywienia i usług gastronomicznych
(DIETETYKA)
Branżowa Szkoła I stopnia
Kucharz
Klasa wielozawodowa
(sprzedawca, cukiernik, piekarz, wedliniarz i inne)

Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych nr 2

w Rydułtowach

 

 

 

 

Co roku w październiku obchodzimy w naszej szkole Światowy Dzień Żywności. 


Tradycyjnie, na głównym hallu pojawia się „kram” ze zdrowymi produktami spożywczymi. Piękną dekorację przygotowują uczniowie klas gastronomicznych pod fachowym okiem pani Iwony Wrożyny i pani Jolanty Schewior. Uczniowie przygotowują też poczęstunek dla kolegów wszystkich klas – próbki potraw, rartinek, napojów z naturalnych i zdrowych produktów – niektóre bardzo oryginalne i nowatorskie.
W tym roku tematem przewodnim wystawy były zioła i przyprawy ziołowe, które nie tylko nadają przyjemny smak i zapach potrawom, ale także wspomagają trawienie, a niektóre działają leczniczo. Mogą też zastępować częściowo sól, która spożywana w nadmiarze, podnosi ciśnienie tętnicze krwi.

Sławomira Szuman
fot. Iwona Wrożyna

Copyright © 2019 Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych nr 2 w Rydułtowach. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Joomla! jest wolnym oprogramowaniem wydanym na warunkach GNU Powszechnej Licencji Publicznej.

2019 Copyright Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych nr 2 w Rydułtowach Rights Reserved