foto1
foto1
foto1
foto1
foto1
Technikum
Technik logistyk (SPECJALNOść WOJSKOWA)
Technik logistyk - KLASA SPORTOWA
Technik fotografii i multimediow
Technik żywienia i usług gastronomicznych
(DIETETYKA)
Branżowa Szkoła I stopnia
Kucharz
Klasa wielozawodowa
(sprzedawca, cukiernik, piekarz, wedliniarz i inne)

Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych nr 2

w Rydułtowach

 

Obchody Światowego Dnia Żywności zostały w tym roku uzupełnione konkursem
„Zdrowie leży na talerzu”,
przygotowanym przez panią Sławomirę Szuman. 
 

 

W konkursie wzięło udział 50 uczniów z różnych klas. Ucieszyło nas tak duże zainteresowanie konkursem, gdyż zdrowe odżywianie, szczególnie dzieci i młodzieży to w ostatnim czasie „gorący” temat wśród lekarzy, dietetyków, obecny w prasie i innych mediach.
Konkurs rozpoczął się testem kwalifikacyjnym, który wyłonił pięciu finalistów. W dalszym etapie odpowiadali oni na pytania, rozwiązywali krzyżówkę, wybierali spośród produktów spożywczych te, które są bogatym źródłem białka, błonnika pokarmowego, witamin, produkty wysoko tłuszczowe i wysoko węglowodanowe. Na koniec wykonali plakaty promujące zdrowe odżywianie.
Pozostali uczestnicy konkursu śledzili zmagania kolegów – słuchali ich odpowiedzi i komentarzy pani Sławomiry Szuman , prowadzącej konkurs. W ten sposób mogli uzupełnić swoją wiedzę. Na koniec każdy uczestnik konkursu otrzymał ulotkę z „dekalogiem racjonalnego żywienia” i informacjami z tego zakresu oraz ankietę „Czy wiesz, co jesz?”, dzięki której mogli samodzielnie ocenić codzienną swoją dietę i zastanowić się nad ewentualnymi błędami i ich korektą.

Zwycięzcy konkursu „Zdrowie leży na talerzu”, przygotowanym przez panią Sławomirę Szuman:
I miejsce - Sonia Krawczyk kl. IV T
II miejsce - Angelika Jakubowska kl. IV T
III miejsce - Patrycja Paprotny kl. II TA
IV miejsce - Grzegorz Strzelecki kl. I TB
V miejsce - Justyna Czorny kl. II TA
Wszyscy finaliści odebrali z rąk pana dyrektora Jacka Stebla dyplomy i nagrody – ceramiczne zestawy śniadaniowe. Te sympatyczne prezenty mają im przypominać nie tylko o zwycięstwie w zmaganiach konkursowych, ale także o tym, że śniadanie to najważniejszy posiłek dnia, o którym nigdy nie należy zapominać.

Sławomira Szuman
fot. pani Iwona Wrożyna

Copyright © 2019 Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych nr 2 w Rydułtowach. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Joomla! jest wolnym oprogramowaniem wydanym na warunkach GNU Powszechnej Licencji Publicznej.

2019 Copyright Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych nr 2 w Rydułtowach Rights Reserved