Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych nr 2

Stowarzyszenie "Obywatelska 30" działające w naszej szkole realizuje współfinansowany przez Miasto Rydułtowy Festiwal Fotografii Rydułtowy 2017 pod tytułem "Moje miasto nocą".
Termin przyjmowania prac upłynął 30 września.

Zainteresowanie przedsięwzięciem było ogromne.Prace nadesłało aż 211 fotografików z Polski, Czech, Belgii, Niemiec i Kazachstanu, a na prawie 500 zdjęciach możemy zobaczyć wiele pięknych zakątków świata: Toronto, New York, Brukselę, Paryż, Malagę, Dubai, Monte Carlo, a także Wrocław, Olsztyn, Kraków, Rybnik, Wodzisław, Pszów i Rydułtowy.

Podsumowanie konkursu, wręczenie nagród oraz prezentacja zdjęć odbędzie się 9 listopada 2017r  o godzinie 17.00 w Rydułtowskim Centrum Kultury.

Prace oceniać będą:
- dr hab. Jerzy Piwowarski - prof. nadzw. Akademii im. Jana Długosza w Częstochowie, dziekan Wydziału Sztuki - przewodniczący jury,
- dr hab. Franciszek Nieć - prof. nadzw. Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej w Raciborzu, dyrektor Ogniska Plastycznego w Rydułtowach,
- Jerzy Pustelnik - uznany fotografik, członek Cieszyńskiego Towarzystwa Fotograficznego, pracownik Uniwersytetu Śląskiego w Cieszynie
- Paweł Okulowski - fotoreporter Nowin Raciborskich, redaktor naczelny portalu nowiny.pl,
- Damian Moric - Naczelnik Wydziału Oświaty Kultury, Sportu i Zdrowia Urzędu Miasta Rydułtowy.

Firma CEWE ufundowała dodatkowe nagrody: 10 bonów o wartości 135zł oraz bony prezentowe dla wszystkich uczestników konkursu na zakup spersonalizowanego etui.

cewe2

cewe1