Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych nr 2

Na terenie województwa śląskiego każdego roku ujawnia się kilkadziesiąt tysięcy przedmiotów wybuchowych i niebezpiecznych!
Są ludzie, którzy narażając własne życie rozbrajają te groźne jeszcze ciągle ładunki.

12 lutego 2018 r. uczniowie naszych klas mundurowych mieli okazję spotkania się z żołnierzami Patrolu Saperskiego 6 Batalionu Powietrznodesantowego z Gliwic.

Żołnierze przedstawili zadania patrolu saperskiego, podstawowe wyposażenie, a także zaprezentowali filmy dokumentujące podejmowane przez nich działania wynikające ze zgłoszeń o ujawnieniu przedmiotów wybuchowych i niebezpiecznych.

Zajęcia wzbogaciła prezentacja wybranych środków bojowych.