Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych nr 2

W piątek 4 listopada 2016 roku w naszej szkole gościł weteran, uczestnik misji w Iraku i Afganistanie. Spotkał się z uczniami naszych dwóch klas logistycznych. Młodzież otrzymała wiele ciekawych informacjami  dotyczących misji wojskowych. Zapoznała się również z historią polskich misji. Kluczowym tematem spotkania były jednak misje w Iraku i Afganistanie. Nasz gość przybliżył uczniom realia takich misji, uzbrojenie, pojazdy transportujące ludzi i sprzęt jak również zagrożenia naturalne.
Wykład był wzbogacony o prezentację multimedialną oraz odznaczenia i pamiątki. Spotkanie było bardzo interesujące, a młodzież już dopytuje kiedy następne?

Katarzyna Kopel - Pytlik