Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych nr 2

Uczniowie klas mundurowych wyjechali w październiku na szkolenia militarne organizowane przez Fundację Szturman w Lublińcu.
Podczas szkolenia zdobyli wiele praktycznych umiejętności wojskowych. Doskonalili strzelanie z pistoletu, pistoletu maszynowego oraz strzelby gładkolufowej, trenowali samoobronę w systemie KRAV MAGA, uczyli się działań taktycznych. Sprawdzili również nabytą wiedzę z zakresu terenoznawstwa w praktyce, czyli na terenie lasów przylegających do ośrodka szkoleniowego.

Hanna Topol