foto1
foto1
foto1
foto1
foto1
Technikum
Technik logistyk (SPECJALNOŚĆ WOJSKOWA)
Technik fotografii i multimediow
Technik żywienia i usług gastronomicznych
(DIETETYKA)
Branżowa Szkoła I stopnia
Klasa wielozawodowa
(kucharz, sprzedawca, cukiernik, piekarz, przetwórca mięsa i inne)

Zespół Szkół Ponadpodstawowych

w Rydułtowach

 

Nasi uczniowie w Londynie nie tylko pracują, ale mają również możliwość poznania tego pięknego miasta.

Zwiedzanie Londyniu rozpoczęło się w sobotni poranek. Po podróży pociągiem i metrem przeszlimy pod pałac Buckingham i mimo niezbyt sprzyjającej pogody mogliśmy oglądać paradę gwardii konnej. Potem przeszliśmy przez dwa londyńskie parki - St James's Park i Hyde Park ze słynnym Speakers' Corner. Nasz spacer zakończył się w Science Museum http://www.sciencemuseum.org.uk/ - słynnym Muzeum Nauki i Techniki.

Niedziela powitała nas dużo lepszą, słoneczną pogodą, która sprzyjała dalszemu ciągowi zwiedzania. Na początek zobaczyliśmy Trafalgar Square i National Gallery, potem przeszliśmy obok 10 Downing Street, czyli siedziby brytyjskiego premiera. I w końcu naszym oczom ukazał się słynny Big Ben, a właściwie wieża, w której znajduje się dzwon Big Ben.
Po zrobieniu zdjęć kontynuowaliśmy nasz spacer - po drodze minęliśmy Houses of Parliament, czyli siedzibę brytyjskiego parlamentu oraz opactwo Westminster. A po drugiej stronie Tamizy - London Eye. Spacer brzegiem Tamizy był pełen atrakcji - tłumy mimów, ulicznych grajków i tancerzy. W końcu doszliśmy do Globe Theater (teatru kojarzonego głównie z Wiliamem Szekspirem). Nasz dzisiejsza wycieczka zakończyła się przy kolejnym słynnym miejscu w Londynie, czyli katedrze św. Pawła.

 

 

   
Projekt  "Praktyczna nauka zawodu w Europie, czyli handel i gastronomia w brytyjskim wydaniu” jest współfinansowany przez Unię Europejską w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego – Programu Operacyjnego Kapitał Ludzki.
Copyright © 2020 Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych nr 2 w Rydułtowach. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Joomla! jest wolnym oprogramowaniem wydanym na warunkach GNU Powszechnej Licencji Publicznej.

2020 Copyright Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych nr 2 w Rydułtowach Rights Reserved