foto1
foto1
foto1
foto1
foto1
Technikum
Technik logistyk (SPECJALNOŚĆ WOJSKOWA)
Technik fotografii i multimediow
Technik żywienia i usług gastronomicznych
(DIETETYKA)
Branżowa Szkoła I stopnia
Klasa wielozawodowa
(kucharz, sprzedawca, cukiernik, piekarz, przetwórca mięsa i inne)

Zespół Szkół Ponadpodstawowych

w Rydułtowach

 

Michasia

Mieszkam w North Harrow wraz z Patrycją, Izą i Michasią oraz sześcioosobową rodziną. Na co dzień mało spędzamy z nimi czasu, gdyż każdy ma swoje obowiązki, ale staramy się rozmawiać podczas wspólnych posiłków. Nana - nasza "mama", poprosiła nas, abyśmy nauczyły ją prostych, polskich słów. Było bardzo wesoło i zabawnie, chociaż trzeba przyznać, iż Nana dała radę.
Moją praktykę zawodową odbywam w ekskluzywnym Moor Park Golf Club. Jest to olbrzymi klub golfowy, który jest także restauracją. Wnętrze tego budynku jest imponujące. Ma się wrażenie, że właśnie weszło się do pałacu. Zajmuję się tam głównie asystowaniem kelnerom, przynoszeniem, do stolików gości, zamówionych dań oraz obsługą wszelakich przyjęć. Dzięki tej pracy miałam okazję poznać nie tylko rodowitych Anglików, ale także wielu ludzi innej narodowości.

 

Kamil

 Mieszkam w Beverly Gardens,Stanmore razem z Piotrkiem, w domku letniskowym rodziny, która nas przyjęła, mamy pokój, kuchnię i łazienkę .Opiekuje się nami starsze małżeństwo: Pravin i Hansa Tanna oraz ich syn Kevin, który ma dwójkę dzieci. Kevin pracuje w firmie budowlanej Eastend Homes. Są to bardzo mili i serdeczni ludzie, zawsze uśmiechnięci i gotowi do pomocy. W ich mieszkaniu panuje rodzinna atmosfera, można poczuć się jak u siebie w domu.

Praktykę zawodową odbywam w Moor Park Golf Club. Jest to ekskluzywna resteuracja, wyposażona w najnowszy profesjonalny sprzęt. Obok restauracji znajdują się pola golfowe i korty tenisowe. Jest to restauracja organizująca wesela,cateringi,przyjęcia itp. Zatrudnia ona wielu pracowników różnych narodowości, ale używa się tu tylko języka angielskiego. Mam szczęście, że mogę tu odbywać praktykę i gdybym miał kiedyś możliwość wrócić do Londynu, to nie zastanawiałbym się ani chwili. A tu możecie zobaczyć moje miejsce pracy: www.moorparkgc.co.uk.

 

   
Projekt  "Praktyczna nauka zawodu w Europie, czyli handel i gastronomia w brytyjskim wydaniu” jest współfinansowany przez Unię Europejską w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego – Programu Operacyjnego Kapitał Ludzki.
Copyright © 2020 Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych nr 2 w Rydułtowach. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Joomla! jest wolnym oprogramowaniem wydanym na warunkach GNU Powszechnej Licencji Publicznej.

2020 Copyright Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych nr 2 w Rydułtowach Rights Reserved