foto1
foto1
foto1
foto1
foto1
Technikum
Technik logistyk (SPECJALNOŚĆ WOJSKOWA)
Technik fotografii i multimediow
Technik żywienia i usług gastronomicznych
(DIETETYKA)
Branżowa Szkoła I stopnia
Klasa wielozawodowa
(kucharz, sprzedawca, cukiernik, piekarz, przetwórca mięsa i inne)

Zespół Szkół Ponadpodstawowych

w Rydułtowach

zus4

 

Nasi handlowcy: Angelika Święty, Kasia Swoboda i Ania Kolarczyk wykazały się wiedzą z zakresu projektu edukacyjnego Zakładu Ubezpieczeń Społecznych i zakwalifikowały się do II etapu Ogólnopolskiej Olimpiady wiedzy o ubezpieczeniach społecznych dla uczniów szkół ponadgimnazjalnych.
Gratulujemy.

Małgorzata Staniczek

14714936 1324511757581655 6248821324467444984 o

20 października, handlowcy z klasy III Ta mieli przyjemność poznać Panią Beatę Kopczyńską, rzecznika prasowego ZUS-u, która przeprowadziła dla nich lekcję pt. "Świadomy zawsze ubezpieczony", w ramach przygotowania do "Olimpiady Wiedzy o Ubezpieczeniach Społecznych".

Małgorzata Warzecha-Staniczek

20 maja w Cieszynie Klaudia Duszyńska i Angelika Święty miały możliwość zaprezentować swoje umiejętności zawodowe podczas rejonowego konkursu "Sprawny w zawodzie sprzedawca".

Obraz 003 Obraz 005

Zdobyły miejsca tuż za podium: Klaudia - 4 miejsce, Angelika - 6 miejsce, czego serdecznie im gratulujemy. Po konkursie spotkała je zasłużona odrobina przyjemności - pyszna kawa na cieszyńskim rynku.

Małgorzata Warzecha-Staniczek

Oliwia Pałasz i Dominika Nowak, kształcące się w zawodzie technik handlowiec,  znalazły się w gronie finalistów „Młodzieżowego Lidera Biznesu”, konkursu organizowanego dla uczniów szkół ponadgimnazjalnych z Subregionu Zachodniego Województwa Śląskiego.
Oliwia zdobyła szóste miejsce, a Dominika ósme.
Gratulujemy wiedzy, umiejętności zaprezentowania się, przedsiębiorczości i dobrego pomysłu.

Obraz 012

Prace dwóch uczennic naszej szkoły: Oliwii Pałasz z 2Ta i Wioletty Kufieta z 3Ta, zostały docenione przez jury w konkursie "Młodzieżowy Lider Biznesu" i dały im szansę na udział w 3 etapie konkursu, który odbędzie się 21 kwietnia w Żorach.

Jest to konkurs wiedzy z zakresu ekonomii, finansów, marketingu oraz przedsiębiorczości dla uczniów szkół średnich z Subregionu Zachodniego Województwa Śląskiego.
Do tej pory uczestnicy musieli wykazać się wiedzą merytoryczną, wymyślić kampanię inwestycyjną dla naszego regionu, napisać pracę projektową na ten temat oraz utworzyć film promocyjny. Zamieszczamy poniżej spoty reklamowe kampanii inwestycyjnej autorstwa dziewczyn.
Oliwia i Wioletta kształcą się w zawodzie technik handlowiec.


W ramach przygotowywania się do konkursu pt. "Warto wiedzieć więcej o ubezpieczeniach społecznych", handlowcy z III Ta odbyli wycieczkę do ZUS-u w Rybniku. Zajęcia warsztatowe przeprowadziła dla nich pani Beata Kopczyńska, rzecznik prasowy ZUS-u. Życzę sukcesów na konkursie. Pokażcie, na co Was stać.

Małgorzata Warzecha-Staniczek

Handlowcy z klasy III Ta w tym roku szkolnym uczestniczą w ogólnopolskim programie "Lekcje z ZUS", którego celem jest popularyzacja wiedzy o ubezpieczeniach społecznych. W jego ramach uczestniczyli już w następujących działaniach:
- udział w 4 lekcjach poświęconych ZUS-owi i ubezpieczeniom społecznym, jedną z lekcji przeprowadziła pani Beata Kopczyńska, rzecznik prasowy ZUS-u, pozostałe zrealizowała Małgorzata Warzecha-Staniczek,
- wycieczka do ZUS-u w Rybniku, gdzie uczestniczyli w zajęciach warsztatowych.
Kolejnym etapem przygody z ZUS-em (i mam nadzieję, że nie ostatnim), jest udział w szkolnym etapie konkursu  pt. "Warto wiedzieć więcej o ubezpieczeniach społecznych". Naszym handlowcom będziemy kibicować w poniedziałek 16 listopada.
Życzymy powodzenia!!!!

Małgorzata Warzecha-Staniczek

W dniu 9.11.2015r grupa handlowców z klasy II Ta wzięła udział w wycieczce przedmiotowe do firmy LUBAR S.A.

Uczniowie zapoznali się z ofertą handlową firmy obejmującą materiały budowlane i wyposażenie łazienek.
Zobaczyli także produkcję betonu od podstaw, market budowlany oraz wyroby hutnicze.
Głównym tematem wycieczki była gospodarka magazynowa i transport przedsiębiorstwa.
Uczniów najbardziej zainteresował dobór tynków zewnętrznych, dział logistyki oraz komputerowo sterowana produkcja betonu.  

Dziękujemy przedstawicielowi firmy LUBAR za tak ciepłe przyjęcie i przedstawienie oferty handlowej przedsiębiorstwa.

Uczniowie wraz z opiekunami Renatą Sładek i Małgorzatą Staniczek-Warzecha.

Egzamin zawodowy jest dla naszych uczniów najważniejszym sprawdzianem przed wejściem ich na rynek pracy. Po raz pierwszy od roku 2004, od kiedy egzamin z części praktycznej odbywa się za pomocą metody projektu nasz uczeń uzyskał 100% punktów. Jest nim Patryk Podżorski, który uzyskał tytuł technika handlowca. Do egzaminu w sesji letniej 2015r. przystąpiło 38 tegorocznych absolwentów, a zaliczyło go 33, co stanowi 87% zdających. Egzamin w zawodzie technik ekonomista i technik organizacji usług
gastronomicznych zdało 100% uczniów, którzy do niego przystąpili. Wszystkim uczniom gratulujemy i życzymy sukcesów w pracy zawodowej lub dalszym kształceniu!
 

Renata Sładek

Copyright © 2020 Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych nr 2 w Rydułtowach. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Joomla! jest wolnym oprogramowaniem wydanym na warunkach GNU Powszechnej Licencji Publicznej.

2020 Copyright Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych nr 2 w Rydułtowach Rights Reserved