Zespół Szkół Ponadpodstawowych

Wartość projektu: 22 326,00 Euro

W tym Europejski Fundusz Rozwoju Regionalnego: 18 977,09 Euro

Celem projektu jest:

- rozwój integracji społecznej młodzieży zamieszkałej tereny przygraniczne polsko - czeskie,

- zaprezentowanie kierunków kształcenia zawodowego: polskich młodzieży czeskiej i czeskich młodzieży polskiej,

- rozwój kulturalny, społeczny i zawodowy młodzieży poprzez kształtowanie kompetencji społecznych, komunikacyjnych, językowych i kulturowych,

- kształtowanie umiejętności związanych z rozwojem osobistym i zawodowym,

- rozwój współpracy międzynarodowej w obrębie obszarów zawodowych i aktywności związanej z rozwijaniem zainteresowań.

Projekt partnerski szkół

Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych nr 2 w RydułtowachB.jpg

szkoły czeskiej Střední škola Havířov - Prostřední Suchá logoC

Działania w projekcie:

1. Warsztaty fotograficzne w Polsce: Fotografia jako uniwersalny język dialogu.
  2. Obóz sportowy w Czechach.
  3. Warsztaty kulinarne w Polsce: Nowoczesna aranżacja potraw i deserów.
  4. Warsztaty urody w Czechach.
  5. Obóz militarny w Polsce.
  6. Warsztaty pracy socjalnej w Czechach.

Serdecznie zapraszamy fototechników klas II, III i IV do wzięcia udziału

W WARSZTATACH FOTOGRAFICZNYCH

„Fotografia jako uniwersalny język dialogu”

w ramach projektu

Nr projektu CZ.11.4.120/0.0/0.0/16_013/0001608

w ramach Programu INTERREG V-A Republika Czeska – Polska

które odbędą się 26 - 27.09.2018 r.

Poniżej znajduje się regulamin rekrutacji do pobrania. Zgłoszenia przyjmuje koordynator projektu pani Anna Gaszka sala nr 24 do poniedziałku 24.09.2018 do godz. 13.00.

REGULAMIN REKRUTACJI UCZESTNIKÓW

www.euroregion-silesia.pl

www.zsp2rydultowy.pl

www.stredniskola-sucha.cz

I działanie

Warsztaty fotograficzne „Fotografia jako uniwersalny język dialogu”
w ramach projektu „Kalejdoskop zawodów - nowoczesne trendy w polsko - czeskim szkolnictwie zawodowym” Nr projektu CZ.11.4.120/0.0/0.0/16_013/0001608
w ramach Programu INTERREG V-A Republika Czeska – Polska 2014 -2-20

Uczennice z Polski i Czech doskonaliły swój warsztat fotograficzny wykorzystując techniki stosowane w fotografii przyrodniczej pod okiem pasjonata przyrody i fotografii pana Tomasza Sczansnego.

II działanie

Obóz sportowy Adrenalina w Czechach

Uczniowie i uczennice klas II Ta, II Tb i IV Ta wzięli udział w obozie sportowym w ramach projektu "Kalejdoskop zawodów". Obóz odbył się w ośrodku Orientka w miejscowości Stara Ves w Czechach. Zapraszam do obejrzenia foto relacji.

III działanie

Warsztaty kulinarno – baristyczne „Nowoczesna aranżacja potraw i deserów”

W dniach 5 i 6 marca odbyły się warsztaty kulinarno – baristyczne „Nowoczesna aranżacja potraw i deserów” w ramach projektu „Kalejdoskop zawodów - nowoczesne trendy w polsko - czeskim szkolnictwie zawodowym” Nr projektu CZ.11.4.120/0.0/0.0/16_013/0001608 w Programie INTERREG V-A Republika Czeska – Polska dla uczniów technikum gastronomicznego kl. I, II i III Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych nr 2 w Rydułtowach.
Warsztaty odbywały się w Hotelu SPA Laskowo w Jankowicach, gdzie nasi uczniowie mogli zapoznać się ze specyfiką pracy hotelu, uczestniczyli w warsztatach kulinarnych z szefem kuchni SPA Laskowo oraz warsztatach baristycznych prowadzonych przez trenerów baristów firmy Segafredo.

IV działanie

Warsztaty kosmetyczne w Czechach

Nasi uczniowie wzięli udział w warsztatach kosmetycznych w ramach projektu „Kalejdoskop zawodów - nowoczesne trendy w polsko - czeskim szkolnictwie zawodowym” Nr projektu CZ.11.4.120/0.0/0.0/16_013/0001608 w ramach Programu INTERREG V-A Republika Czeska – Polska , które odbyły się w Czechach w szkole partnerskiej w Havirovie.
W podstawy pielęgnacji, makijażu dziennego i tzw. body painting wprowadził uczestników Pavel Bauer mistrz Republiki Czeskiej w makijażu, wicemistrz świata, konsultant make up w telewizji czeskiej, wizażysta marki Estée Lauder. Do jego głównych działań należą: makijaż dla telewizji, reklamy, pokazy mody, targi, magazyny mody, opieka nad celebrytami, działalność wykładowa i edukacyjna, usługi doradcze, konkursy zawodowe, współpraca z czeskimi projektantami. W części praktycznej warsztatów uczniowie mieli możliwość pracy z kosmetykami znanych marek makijażowych oraz mogli wykorzystać zdobyte wiadomości samodzielnie wykonując makijaż.

V działanie

Obóz militarny w Polsce

Nr projektu Z.11.4.120/0.0/0.0/16_013/0001608
w ramach Programu INTERREG V-A Republika Czeska – Polska. Program obozu był niezwykle bogaty. Uczniowie brali udział w takich zajęciach jak bytowanie w lesie, pomoc przedmedyczna, wspinaczka na ściance, zajęcia na strzelnicy, nurkowanie, zajęcia z wykorzystaniem trenażera strzeleckiego, samoobrona, czy paintball. Zapraszamy do obejrzenia fotorelacji.

Film z obozu militarnego przygotowany przez Vít Přeček opiekuna uczniów szkoły czeskiej. Bardzo dziękujemy i pozdrawiamy !!! (FILM)

VI działanie

Warsztaty socjalne w Czechach

Nasi uczniowie wzięli udział w warsztatach socjalnych w Czechach w ramach projektu polsko - czeskiego „ Kalejdoskop zawodów „, gdzie uczestniczyli w warsztatach terapii zajęciowej, nabywali umiejętności opieki nad niemowlętami oraz zapoznali się ze specyfiką opieki nad osobami starszymi.