Zasadnicza Szkoła Zawodowa Technikum Szkoła Policealna

Dziękujemy ...

 Dziękujemy przedsiębiorcom,
którzy wspierają naszą szkołę.
 Zapraszamy na strony tych firm.
Home
ZSP nr 2 w Rydułtowach - strona główna
Wielkanoc

 

Droga, wierzba sadzona wśród zielonej łąki,
Na której pierwsze jaskry żółcieją i mlecze.
Pośród wierzb po kamieniach wąska struga ciecze,
A pod niebem wysoko śpiewają skowronki.

Wśród tej łąki wilgotnej od porannej rosy,
Droga, ktorą co święto szli ludzie ze śpiewką,
Idzie sobie Pan Jezus, wpółnagi i bosy
Z wielkanocną w przebitej dłoni choragiewką.. (…)

Jan Lechoń
Ciepłych, pełnych radosnej
nadziei Świąt Zmartwychwstania,
a także miłych spotkań
z budzącą się do życia przyrodą
życzą
uczniowie, nauczyciele, pracownicy
oraz dyrekcja szkoły.
 
 
Zaproszenie dla gimnazjalistów


Zapraszamy
 do odwiedzenia naszej szkoły

w każdym uzgodnionym wcześniej terminie.

tel. 32 4579090     email: Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć.

 

 
Wyjazd do Kall


W dniach 24-28 marca 2014r. grupa młodzieży z nauczycielami weźmie udział w wycieczce do Kall w ramach programu Comenius – projekt „Razem do źródeł Europy".


Uczestnicy powinni zabrać z sobą dokument tożsamości (aktualny dowód osobisty lub paszport), aktualną Europejską Kartę Ubezpieczenia Zdrowotnego, odpowiedni strój, zażywane leki oraz kieszonkowe.

Adres miejsca zakwaterowania: Schullandheim Dalbenden, Ehepaar Augsten, Urfttalstraße 2a , D-53925 Kall-Urft

Telefon: +49 (0)2441 5220    Telefax: +49 (0)2441 770 311     Email:  Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć.


Szczegółowy program:

 

Więcej…
 
Wycieczka naukowa
 

   

1 kwietnia liczna grupa młodzieży naszej szkoły wyjedzie do Krakowa.

Uczniowie klasy ITb będą fotografować architekturę, a 12 uczniów branży gastronomicznej weźmie udział w zajęciach laboratoryjnych na Wydziale Technologii Żywności Uniwersytetu Rolniczego.

 
Polsko Niemiecka Wymiana MłodzieżyPrzystępujemy do kolejnego programu. Tym razem będzie to Polsko  Niemiecka Wymiana Młodzieży.
Program został już zatwierdzony przez biuro PNWM.

Wyjeżdżamy do szkoły w Nadrenii Północnej-Westfalii - Berufskolleg Borken. To bardzo duża placówka, w której uczy się ok. 2500 osób.

Projekt pod nazwą: "Historyczne i zawodowe spotkania młodzieży z Polski i Niemiec" zakłada wizytę naszych uczniów w czerwcu w Niemczech i przyjazd młodzieży szkoły niemieckiej we wrześniu do Polski.

 

Nasz wyjazd odbędzie się w dniach od 2 do 7 czerwca 2014r. Poznamy niemiecką szkołę, będziemy uczestniczyć w ciekawych warsztatach zawodowych, zwiedzimy wiele interesujących miejsc w BorkenMünster i Essen.

 

Jedziemy razem z uczniami i nauczycielami Gimnazjum nr  1 w Rydułtowach.

 

 
Radio Vanessa

Naszą nową pracownię gastronomiczną odwiedziła dziś pani redaktor radia Vanessa.

Zobaczcie, posłuchajcie.

 

 

 
Współpraca naszej szkoły z Wydziałem Technologii Żywności UR w Krakowie
 

W ramach współpracy patronackiej naszej szkoły z Wydziałem Technologii Żywności Uniwersytetu Rolniczego w Krakowie w dniu 12.03.2014r. gościliśmy w naszych murach przedstawicieli Uczelni.

Przybyli do nas: pani dziekan Wydziału, prof. dr habilitowana Teresa Fortuna, pani prodziekan Wydziału ds. dydaktycznych i studenckich, dr habilitowana inż. Agnieszka Filipiak-Florkiewicz oraz pan dr inż. Sławomir Pietrzyk

 

Goście zwiedzali naszą szkołę, oglądali poszczególne pracownie, rozmawiali z uczniami kształcącymi się w zawodach gastronomicznych, spotkali się z nauczycielami przedmiotów zawodowych.
Bardzo wysoko ocenili wyposażenie i wystrój naszej nowej pracowni gastronomicznej.

Uczniowie klasy III TB i IV TB wysłuchali wykładu pana dr inż. Sławomira Pietrzyka na temat żywności wygodnej. Wykład, połączony z prezentacją multimedialną, był doskonałym uzupełnieniem wiadomości zdobywanych na lekcjach.

Prelegent zwrócił szczególną uwagę na skład i wartość odżywczą wysoko przetworzonej żywności wygodnej oraz zmiany jakim ulegają składniki produktów w wyniku przetworzenia oraz w trakcie przechowywania.
Mówił także o dodatkach dodawanych do takiej żywności oraz jej bezpieczeństwie zdrowotnym.

Ta wizyta zaowocowała także ustaleniem terminów zajęć warsztatowych dla zainteresowanych uczniów w laboratoriach Uczelni.
Pracujemy także nad wspólnym projektem, związanym z oceną zwyczajów żywieniowych i sposobu spędzania czasu młodzieży naszego regionu oraz wpływem tych czynników na jej prawidłową kondycję lub ewentualne występowanie otyłości.

Sławomira Szuman

 
Magia czarno - białego portretu

 „Magia czarno-białego portretu”. - to kolejne warsztaty, które odbyły się u nas w ramach projektu „Razem w sepii i kolorze”.

Przeprowadzone zostały przez naszych ulubionych wykładowców Uniwersytetu Śląskiego panią Karolinę Fojcik-Pustelnik i pana Jerzego Pustelnika.

Po raz kolejny zachwyciły nas przygotowane przez nich ćwiczenia, znajomość tematu, anegdoty i dbałość o każdy szczegół warsztatów. To im zawdzięczamy wspaniałą atmosferę panującą przez dwa dni ciężkiej, lecz jakże przyjemnej pracy.

Nasze studio fotograficzne dostarczyło cudownej zabawy szczególnie gościom z Czech. Przebierankom nie było końca dzięki czemu powstały bardzo klimatyczne zdjęcia. Portret jest jedną z najtrudniejszych form twórczości dając jednocześnie artyście możliwość oddania charakteru osoby portretowanej.

 

Nasi goście z Czech pierwszy raz robili zdjęcia za pomocą aparatu analogowego, a następnie wywoływali je w ciemni.

Zachwyt najlepiej oddają słowa czeskiej uczennicy Tereski, które wypowiedziała w trakcie wywoływania zdjęć:
„To są CZARY!!!”. Niech będą symbolem atmosfery panującej w czasie warsztatów.

 

 
Fajne babki i niezłe ciacha
     

Cukiernicy i kucharze klasy IIa uczestniczyli w warsztatach cukierniczych w Małej Akademii Mistrzostwa Zawodowego w Gliwicach.

 

Tematem warsztatów były "fajne babki i niezłe ciacha". Uczniowie doskonalili swój warsztat pracy poprzez wytwarzanie ciast i bab biszkoptowych. Poznali też sposoby wytwarzania elementów dekoracyjnych z masy cukrowej.

 
Targi branżowe „SweetTargi” w Katowicach

 

Podczas trwania targów branżowych „SweetTargi” w Katowicach w dniach 02-03.03.2014. odbyły się III Zespołowe Mistrzostwa Młodych Cukierników i Piekarzy. Organizatorem konkursu była Mała Akademia Mistrzostwa Zawodowego i Firma „SAVPOL”.
W konkursie wzięły udział dwuosobowe zespoły z kilkunastu szkół, w których uczniowie kształcą się w zawodach cukiernik i piekarz. Naszą szkołę reprezentowali Alicja Bienias i Damian Grela z klasy II A.

 

Konkurs miał formę pokazu technik wykonania określonego dzieła cukierniczego lub piekarskiego.
Publiczność zwiedzająca Targi miała możliwość śledzenia powstawania każdego z wyrobów od początku do końca, a komisja konkursowa oceniała sposób i organizację pracy oraz jej wynik końcowy. Co prawda nasi uczniowie nie znaleźli się wśród laureatów konkursu, ale ich tort w kształcie domku prezentował się ciekawie. Poza tym było to dla nich nowe i bardzo ciekawe doświadczenie. Mogli porównać swoje umiejętności z umiejętnościami innych uczestników Mistrzostw, podpatrzeć jak wykorzystywać różne tworzywa cukiernicze do zdobienia wyrobów ciastkarskich i tworzenia interesujących, estetycznych dekoracji. Ala i Damian zapowiadają, że za rok wrócą do Katowic, by jeszcze raz stanąć w szranki.

Sławomira Szuman


 
Film promocyjny

W ubiegłym tygodniu został nakręcony film promocyjny o naszej szkole.
Zobaczcie.

 

 
Szanowni Państwo - Rodzice, Absolwenci i Przyjaciele szkoły!

 

  

W minionym roku zwróciliśmy się do Państwa z prośbą o przekazanie na rzecz naszej szkoły 1% Waszego podatku. Możliwość taka stworzyła się dzięki współpracy z Towarzystwem Miłośników Rydułtów.

 

Zebraliśmy 605,03 zł.

Bardzo dziękujemy.

 

Za całą tę kwotę kupiliśmy dla uczniów ławki korytarzowe.
Staramy się by każda złotówka, którą mamy do dyspozycji, została dobrze wykorzystana.

Dalszy nasz cel to zakup nowoczesnego sprzętu komputerowego.

 

Dziś w nowym roku po raz kolejny prosimy o Państwa 1% dar dla szkoły.
Wystarczy w formularzu PIT wypisać dane TMR i dodać odpowiedni opis, aby przekazane przez Państwa pieniądze zostały wydane na  potrzeby uczniów szkoły.
Z góry dziękujemy wszystkim darczyńcom za okazaną szczodrość, polecając się Państwa życzliwej pamięci.

 

Dyrekcja, nauczyciele i uczniowie
ZSP nr 2 w Rydułtowach
 

 

Towarzystwo Miłośników Rydułtów

Nr KRS 0000002098
Wpis: 1% dla ZSP nr 2 w Rydułtowach

 
Praca, staż, własna działalność czy zasiłek? Zajęcia warsztatowe w Urzędzie Pracy
  

Uczniowie klasy IVTb w dniu 25 lutego uczestniczyli w warsztatach dotyczących rynku pracy, które odbyły się w Powiatowym Urzędzie Pracy w Wodzisławiu Śl.

Prowadziła je Pani Agnieszka Bujok w Centrum Aktywizacji Zawodowej. Uczniowie zapoznali się z dokumentami wymaganymi przy rejestracji bezrobotnego – poszukującego pracy. Uzyskali informacje na temat organizacji stażu u wybranego przez siebie pracodawcy i zasad przyznawania środków z Funduszu Pracy na podjęcie własnej działalności gospodarczej w wysokości 21 910,32zł brutto.


Uczniowie IVTb z opiekunami: Renatą Sładek i Małgorzatą Staniczek

 
Po raz kolejny na Wydziale Prawa Uniwersytetu Śląskiego

W ramach VI Śląskiego Konkursu Wiedzy o Podatkach organizowanego przez Śląski Oddział Krajowej Izby Doradców Podatkowych w Katowicach
4 uczennice naszej szkoły opracowały prace pisemne na tematy:

  1. Formy prowadzenia działalności gospodarczej i zasady ich opodatkowania.
  2. Charakterystyka i funkcje podatku akcyzowego w systemie podatkowym.

Komisja konkursowa zakwalifikowała do etapu wojewódzkiego 2 uczennice:

Sylwię Hajduczek z kl. VI T a i Marzenę Woźniczkę z kl. III T a. Etap II konkursu odbędzie się dnia 13.03.2014r na Wydziale Prawa i Administracji Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach. Do wygrania są cenne nagrody rzeczowe oraz możliwość odbycia stażu w kancelarii doradcy podatkowego.
W minionych latach finalistkami tego konkursy były Monika Brzezinka, Sonia Gac i Patrycja Zajdel.

Życzymy sukcesów

Opiekun Renata Sładek

 
Młodzieżowy Lider Biznesu 2014r.

Cech Rzemieślników i Innych Przedsiębiorców w Wodzisławiu Śląskim wraz z Żorską Izbą Gospodarczą zorganizował konkurs „Młodzieżowy Lider Biznesu 2014r”.
Z naszej szkoły 5 uczennic przystąpiło do testu pisemnego będącego I etapem tego konkursu, który odbył się 17.12.2013r. Do II etapu zakwalifikowały się Marlena Ryszewska z kl. III T a, która zajęła 3 miejsce i Adrianna Chaim z kl. IV T a zajmując 12 miejsce. W ramach II etap konkursu uczennice przygotowywały prace projektowe dotyczące kampanii marketingowej dla obiektu o funkcji sportowej lub kulturowej lub oświatowej promującej region.


Adrianna Chaim przygotowała kampanię dla obiektu rekreacyjnego „Hobby Starszych i Młodszych” powstającego na „Machniku”
w Rydułtowach. Marzena Ryszewska opracowała kampanię dla zagospodarowania hałdy „Szarlota” na cele rekreacyjne. Prace zostały przesłane 14.02.14r, a komisja ma 3 tygodnie na ich ocenę. Niektóre narzędzia marketingowe umieszczamy poniżej. Zobaczcie, czy nie wspaniałe! Życzymy naszym uczennicom przejścia do III etapu.

 

Opiekun Renata Sładek

        
Ada Chaim - logo   Ada Chaim - plakat   Marlena Ryszewska
plakat
  Marlena Ryszewska
logo 

 

 

Prezentacja Marleny Ryszewskiej

 

 
Slezské kulinární umění

Przed nami kolejna akcja organizowana przez naszych partnerów w projekcie - Střední škola hotelnictví, gastronomie a služeb SČMSD Šilheřovice.

4 i 5 marca 2014r. dziesięcioro naszych uczniów wyjedzie do Czech na warsztaty kulinarne.

  

Zajęcia prowadzić będzie mistrz kucharski Martin Slezák z Pragi,
kucharz roku 2000 w Czechach.

 

 

Zobaczcie kim jest pan Martin tutaj  tutaj.

 

Osiągnięcia:
- kucharz roku 2000,

- złoty medal Expogast Luxemburg 1996,

- złoty medal Expo Stuttgart 2000,

- srebrne medale na pięciu olimpiadach kucharzy.

 
Miss Reneta

W ramach projektu RAZEM W SEPII I KOLORZE odbyliśmy warsztaty fotograficzne w Havirovie.

 

  

Tematem naszego spotkania w Czechach były eliminacje konkursu piękności MISS RENETA. 

 

Młodzież pracowała pod kierunkiem pani Karoliny Jonderko, która udzielała fotografom ważnych wskazówek i porad.

Finał z udziałem gwiazd czeskiej estrady odbędzie się na początku kwietnia.

Również w czasie tej  znanej w całych Czechach imprezy, nasi fotograficy będą doskonalić swój warsztat pracy.

 
Konferencja

Zapraszam wszystkich nauczycieli na konferencję szkoleniową i podsumowującą w poniedziałek 17.02.2014r.
o godzinie 15.00.

Jacek Stebel

 
<< pierwsza < poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 następna > ostatnia >>

Strona 1 z 16
© 2011 Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych nr 2 w Rydułtowach

TA STRONA UŻYWA COOKIES

X Nie pokazuj więcej
Dowiedz się więcej o celu ich używania w przeglądarce.
Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki