Zasadnicza Szkoła Zawodowa Technikum

Dziękujemy ...

 Dziękujemy przedsiębiorcom,
którzy wspierają naszą szkołę.
 Zapraszamy na strony tych firm.
Home
ZSP nr 2 w Rydułtowach - strona główna
Rozpoczęcie roku szkolnego 2015/2016

Zapraszamy uczniów klas pierwszych Technikum i Zasadniczej Szkoły Zawodowej w Rydułtowach na uroczystą inaugurację roku szkolnego 2015/2016 połączoną z podpisaniem porozumienia o współpracy z Wojskową Komendą Uzupełnień w Rybniku, która odbędzie się we wtorek 1 września o godz. 10.00 w sali gimnastycznej szkoły. Obowiązują stroje stosowne do uroczystości.

Uczniów klas drugich, trzecich i czwartej zapraszamy 1 września na godzinę 9.00.

Dyrekcja

 
Egzaminy zawodowe - wydawanie wyników i dyplomów

Informujemy absolwentów technikum i szkoły zawodowej, że wyniki, świadectwa kwalifikacji i dyplomy będzie można odebrać w piątek 28 sierpnia od godz. 12.00 do godz. 15.00 w gabinecie nr 14. W pozostałe dni- odbiór w sekretariacie uczniowskim w godzinach urzędowania. Odbiór - osobisty za okazaniem dowodu tożsamości.

Dyrekcja

 
Egzaminy poprawkowe uczniów technikum i szkoły zawodowej

Przypominamy, że harmonogram sierpniowych egzaminów poprawkowych jest zamieszczony na stronie szkoły w zakładce: egzaminy.

Dyrekcja

 
Poprawkowy egzamin maturalny w sierpniu 2015 roku

Poprawkowy pisemny egzamin maturalny zostanie przeprowadzony we wtorek 25 sierpnia 2015 r. o godz. 9.00 w sali nr 21. Przystępujący do egzamniu zgłaszają się odpowiednio wcześniej ( na godz. 8.30 ) z dowodem tożsamości i dopuszczonymi przyborami egzaminacyjnymi:

długopisem lub piórem piszącym na czarno, linijką, cyrklem i kalkulatorem prostym ( umożliwiajacym tylko dodawanie, odejmowanie, mnożenie, dzielenie, ewentulanie obliczanie procentów lub pierwiastków kwadratowych liczb).

Wyniki egzaminu i świadectwa dojrzałości zostaną udostępnione zdającym i przekazane do szkół 11 września 2015 r.

 

 
Wykaz podręczników

Informujemy, że na naszej stronie w zakładce  Dokumenty  zostały zamieszczone wykazy podręczników  obowiązujących w roku szkolnym 2015/2016.

 
Rządowy program pomocy uczniom „Wyprawka szkolna” w 2015 r.

Pomoc w postaci dofinansowania zakupu podręczników szkolnychzostanie skierowana do trzech grup uczniów:

  1. najmłodszych uczestników edukacji szkolnej – uczniów klas trzecich szkoły podstawowej oraz klas trzecich ogólnokształcącej szkoły muzycznej I stopnia;

  2. uczniów, którzy kontynuują naukę według nowej podstawy programowej na poziomie klasy czwartej technikum;

  3. uczniów niepełnosprawnych: słabowidzących; niesłyszących; słabosłyszących; z niepełnosprawnością intelektualną w stopniu lekkim, z niepełnosprawnością intelektualną w stopniu umiarkowanym lub znacznym; z niepełnosprawnością ruchową, w tym z afazją; z autyzmem, w tym z zespołem Aspergera; z niepełnosprawnościami sprzężonymi, w przypadku gdy jedną z niepełnosprawności jest niepełnosprawność wymieniona wyżej. Tym samym program będzie obejmować wszystkich uczniów niepełnosprawnych, z wyjątkiem uczniów niewidomych, dla których podręczniki zapewniono w odrębnym trybie.

Więcej…
 
Odbiór świadectw dojrzałości

Zapraszamy maturzystów po odbiór wyników i świadectw dojrzałości w dniu 30 czerwca od godz. 12.00. Prosimy pamiętać o zabraniu ze sobą dowodu tożsamości.

Warunkiem przystąpienia do egzaminu w terminie poprawkowym jest złożenie do dyrektora szkoły w terminie 7 dni od ogłoszenia wyników tj. do7 lipca br.Oświadczenia absolwenta o woli ponownego przystąpienia do egzaminu w terminie poprawkowym (Załącznik T_18)

Dyrekcja

 
Uroczyste zakończenie roku szkolnego

Informujemy, że uroczyste zakończenie roku szkolnego 2014 / 2015 odbędzie się w piątek 26 czerwca o godz. 9.00 w sali gimnastycznej szkoły.

Dyrekcja

 
Minister Edukacji Narodowej ostrzega

Szanowni Państwo,

W ramach przygotowania dzieci i młodzieży do bezpiecznego spędzania wakacji, zachęcam do obejrzenia filmu edukacyjnego, który może uchronić niejedno życie przed tragedią.

Film pt. "Bezpieczne przebywanie na akwenach śródlądowych i korzystanie ze sporów wodnych" przygotowali instruktorzy z Grupy Specjalnej Płetwonurków RP.

Objęłam honorowy patronat nad tą inicjatywą.

Serdecznie pozdrawiam

J.Kluzik-Rostkowska

Film

 
Początki współpracy z 10 Opolską Brygadą Logistyczną

19.06.2015 r.  odbyło się spotkanie dotyczące wzajemnej współpracy 10 Opolskiej Brygady Logistycznej z organizacjami pozarządowymi i partnerami społecznymi w 2016 roku.

Nasi przedstawiciele również uczestniczyli w tym spotkaniu. 

http://www.10blog.wp.mil.pl/pl/1_902.html

 

Po podpisaniu porozumienia z 10 Brygadą uczniowie będą mieli możliwość wyjechania na Dni Otwarte Koszar.

http://www.10blog.wp.mil.pl/pl/1_833.html

Będziemy też mogli zapraszać żołnierzy tej jednostki na zajęcia w szkole.

 
Egzaminy klasyfikacyjne

Egzaminy klasyfikacyjne 22.06. - 23.06. 2015r.

termin

przedmiot

godzina i sala

poniedziałek 22.06.

wyposażenie i bezpieczeństwo w gastronomii

godz. 8.10, sala nr 9

poniedziałek 22.06.

podstawy żywienia

godz. 12.20, sala nr 9

wtorek 23.06.

jęz. angielski

godz. 9.40, sala nr 9

wtorek 23.06.

jęz. angielski zawodowy

godz. 11.30, sala nr 9

wtorek 23.06.

jęz. polski

godz. 9.00, sala nr 9

wtorek 23.06.

komputer w firmie

godz. 11.00, sala nr 33

wtorek 23.06.

zajęcia praktyczne

godz. 13.00, sala nr 20

 
Propozycje pracodawców

 

Uczniów zatrudnią:

 

 

 

 

                            TRADYCYJNE WYROBY WĘDLNIARSKIE - CZESŁAW KUBICA

 
Festyn Parafialny w Kalwarii Pszowskiej

Na zaproszenie księdza Bogusława Okienko proboszcza parafii p.w. Zmartwychwastania Pańskiego w Kalwarii Pszowskiej 14 czerwca uczniowie Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych nr 2 w Rydułtowach pomagali w organizacji festynu parafialnego. O dobrze wypieczone kiełbaski i krupnioki dbali Aldona Achtelik i Adam Celejewski z klasy Ia. Zaś smaczną grochówkę podaną ze świeżym chlebem serwowała Dominika Buchalik również z klasy Ia. Doznaniom kulinarnym towarzyszyły liczne atrakcje dla dzieci: pokaz Straży Pożarnej, dmuchane zjeżdzalnie, stoiska z zabawkami, gigantyczne bańki mydlane, popcorn, lody i wata cukrowa. Ponadto animacje dla dzieci prowadził klaun Bobik oraz teatrzyk "Bajkowe Skarbki Śląska" z przedstawieniem "Gospodarz i Juroszek". Zabawy dla dzieci i malowanie twarzy prowadziła Karolina Antończyk uczennica ZSP nr 2 w Rydułtowach. Program artystyczny dla parafian 18+ prowadził DJ Mariano, który zapowiadał takie atrakcje, jak występy zespołów ze Szkoły Muzycznej w Rydułtowach, kabaretu "To Nie My", czy gwiazdę wieczoru Leszka Filca z zespołem. Całość upamiętniła na zdjęciach Patrycja Błaszak z klasy II Tb. Opiekunem uczniów był Pan Dariusz Pawliczek i Pani Anna Gaszka.

A.Gaszka

11543090 658157240986111 1458483610 o11639728 658157214319447 2097280572 ofara11638918 658157327652769 1632793888 o

 
Lokalny Dzień Profilaktyki

12 czerwca br. odbyła się kolejna edycja konkursów profilaktycznych w ramach Lokalnego Dnia Profilaktyki pod patronatem Burmistrza Miasta Rydułtowy Pani Kornelii Newy. W konkursach tych wzięło udział blisko pięćdziesięciu uczestników z rydułtowskich przedszkoli, szkół podstawowych, gimnazjów i szkół ponadgimnazjalnych. Tematem przewodnim Lokalnego Dnia Profilaktyki były dopalacze jako największe obecnie zagrożenie dla zdrowia dzieci i młodzieży, z i tak już szerokiej palety środków odurzających. Inicjatywa, której pomysłodawcą i organizatorem jest Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych nr 2 w Rydułtowach, wspierana jest przez Miejską Komisję Rozwiązywania Problemów Alkoholowych w Rydułtowach, która jest fundatorem nagród dla uczestników konkursów profilaktycznych. Oprawę artystyczną wydarzenia przygotowały zespoły wokalne i instrumentalne ze Szkoły Podstawowej nr 3 w Rydułtowach.

A.Gaszka

normal c867d81e22b85afb0c857766f4b298b1normal 2

normal 3normal 4

piszą o nas ;)

 
Dzień wolny od zajęć dydaktyczno - wychowawczych

Przypominamy uczniom technikum i szkoły zawodowej, że poniedziałek 15 czerwca jest dniem wolnym od zajęć dydaktyczno - wychowawczych ze względu na odbywający się w szkole egzamin zawodowy.

Dyrekcja

 
Obóz uczniów Zespołu Szkół Ogólnokształcących Mistrzostwa Sportowego

W związku z planowanym powstaniem w przyszłym roku w naszej szkole klasy w zawodzie technik logistyk ze specjalnością wojskową odwiedziliśmy w ubiegłym tygodniu uczniów Zespołu Szkół Ogólnokształcących Mistrzostwa Sportowego z Raciborza. Przebywali oni na obozie wojskowym zorganizowanym przez Wojskową Komendę Uzupełnień w Rybniku oraz Stowarzyszenie Skorpion.

 

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć i filmów z Błędowa. Podobny obóz zamierzamy zorganizować dla wszystkich chętnych już w przyszłym roku szkolnym.

 

 
<< pierwsza < poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 następna > ostatnia >>

Strona 1 z 21
© 2011 Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych nr 2 w Rydułtowach

TA STRONA UŻYWA COOKIES

X Nie pokazuj więcej
Dowiedz się więcej o celu ich używania w przeglądarce.
Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki